DÜNYA Haberleri

Amerika yeniden geri adım attı
19 Ekim 2019, 05:07 0
Amerika yeniden geri adım attı
Türkiye ile birlikte  Amerika Birleşik Devletleri'nin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de gerçekleştirilmiş olan Barış Pınarı Harekatı'nın durdurulması konusunda yapmış olduğu anlaşmadan hemen sonra Amerika Birleşik Devletleri asıllı senatörlerin Türkiye'yi hedef almaya devam eden yeni yaptırımla alakalı tasarılarının askıya alınacak olması gündeme gelmiş durumda.
BM o iddialarla alakalı olarak bir bilgi verdi
18 Ekim 2019, 15:23 0
BM o iddialarla alakalı olarak bir bilgi verdi
Sosyal medya platformları üzerinde bölücü terör örgütlerinden biri olan YPG ile PKK terör örgütüne yakın hesaplar, Suriye'nin kuzey bölgesinde güvenli bir bölge meydana getirmek  maksadıyla başlatılmış olan Barış Pınarı Harekatı'nı karalayabilmek amacıyla sahte fotoğraflar kullanıp; ''kimyasal silah ile birlikte fosfor bombası'' benzerindeki yasaklı mühimmat kullanılmış olduğu şeklinde manipülasyonlar sürdürmeye çalıştı.
Bulgaristan'dan Amerika'ya tepki
15 Ekim 2019, 11:36 0
Bulgaristan'dan Amerika'ya tepki
Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı  görevinde bulunan Donald Trump, duyurusunu yapmış olduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik  bir takım yaptırımları kapsamakta olan başkanlık kararnamesini resmen imzalamış durumda.
Çekya silah satışını durdurduğunu açıkladı
15 Ekim 2019, 05:15 0
Çekya silah satışını durdurduğunu açıkladı
Avrupa ülkelerinden biri olan Çekya'nın İçişleri Bakanı görevinde bulunan Jan Hamácek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Suriye'nin kuzey bölgesinde başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı Türkiye Cumhuriyetine silah ihracatının durdurulmuş olduğu konusunda bir açıklama yaptı.
Amerika geri çekiliyor
14 Ekim 2019, 05:19 0
Amerika geri çekiliyor
Güvenlik kaynaklarından elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa Ayn El Arab'ın(Kobani) kentinin güney tarafında Amerika Birleşik Devletleri'ne ait gözetlemeyle alakalı merkezin Amerika Birleşik Devletleri asıllı askerler tarafından boşaltılmış olduğu ifade edilmiş bir durumda.
Fransa silah satışını askıya aldı
13 Ekim 2019, 04:14 0
Fransa silah satışını askıya aldı
Barış Pınarı Harekatı ile alakalı yankılar uluslararası gündem üzerinde yerini korumaya devam ederken, Fransa'dan da skandal yaratabilecek nitelikte  bir karar gelmiş oldu.
Japonya'daki bu görüntü çok korkuttu
12 Ekim 2019, 23:43 0
Japonya'daki bu görüntü çok korkuttu
Japonya içerisinde gerçekleşmiş olan ve şu zamana kadarki dönem içerisinde 1 insanın yaşamını kaybetmesine neden olan Hagibis Tayfunu'nun habercisi olarak öne çıkan mor bulutlar, Twitter platformu üzerinde adeta gündem olmuş durumda.
Trump yaptırım için kararnameyi imzaladı
12 Ekim 2019, 05:18 0
Trump yaptırım için kararnameyi imzaladı
Amerika Birleşik Devletleri'nin Maliye Bakanı  görevinde bulunan Steve Mnuchin, Türkiye tarafından düzenlenmiş olan Barış Pınarı Harekatı aralıksız olarak devam etmekteyken Amerika Birleşik Devletleri asıllı yetkililerden arka arkaya gelmiş olan tepkilerin hemen sonrasında Türkiye'ye yapılması konusunda gündeme gelen yaptırımlarla alakalı olarak açıklamalar gerçekleştirdi.
Pakistan'ın başbakanından destek
11 Ekim 2019, 18:22 0
Pakistan'ın başbakanından destek
Pakistan'ın Başbakanı görevinde bulunan İmran Han, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayıp, Suriye'nin kuzey bölgesine düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili destekledikleri konusunda bir açıklamada bulundu.
Amerika onaylamadığını açıkladı
11 Ekim 2019, 10:33 0
Amerika onaylamadığını açıkladı
Amerika Birleşik Devletleri'nin Dışişleri Bakanlığı içerisinde yer alan üst düzeydeki bir tane yetkili, basın mensuplarının yer aldığı bir telekonferans esnasında Kuzey Suriye bölgesinde yer alan gelişmelerin yanı sıra Barış Pınarı Harekatı'na yönelik olarak çok özel açıklamalar yaptı,